Czy da się kupić szybki PC do gier za 2500 złotych?
Kilka dni temu wraz z Łukaszem z kanału ZMASLO, wziąłem udział w akcji, która miała pokazać, że w dzisiejszych czasach można skomponować zestaw do gier, który będzie wydajny i jednocześnie niedrogi. Było to zadanie podwójnie przyjemne, bo połączone z rywalizacją z ekipą Liptona i Tektesters! Całość będziecie mogli zobaczyć na naszych kanałach YouTube!
Na czym polegał challenge od NVIDII?
Na czym polegał challenge od marki NVIDIA? Zaproszono nas do wzięcia udziału w pojedynku na składanie komputerów. Otrzymaliśmy fabrycznie nowe karty graficzne z serii NVIDIA RTX 4060, w naszym przypadku były to modele PNY GeForce RTX™ 4060 8GB XLR8 Gaming VERTO™ EPIC-X RGB Triple Fan, kosztujące w okolicach 1500 złotych oraz dodatkowy budżet na pozostałe komponenty w wysokości po 1000 złotych na drużynę. Było nas czterech, podzieliliśmy się na dwie drużyny. Pierwsza w składzie: Ja, czyli Blackwhite wraz z Łukaszem, znanym jako Zmaslo. Druga drużyna to: Piotrek, czyli Lipton w parze z Kamilem – TekTesters.
Komputer do gier za 2500 złotych - specyfikacja
Przechodzimy do sedna tematu – co i w jakich cenach udało się nam dorwać? Troszkę szczęścia, cierpliwości i możemy poniżej trzech tysięcy złotych zbudować jednostkę, która naprawdę dobrze poradzi sobie w nowoczesnych grach i aplikacjach, wystarczając do rozgrywki w rozdzielczości 1080P, osiągając przy tym przy wsparciu technologii NVIDII naprawdę wysokie wartości generowanych klatek na sekundę. Wsparcie sprzętowe dla DLSS3, Frame Generation bardzo pozytywnie wpływały na wydajność, a Ray Tracing z kolei podbijał wrażenia z warstwy wizualnej. Jedyny element, jaki mieliśmy narzucony to GeForce RTX 4060 z 8GB GDDR6.
- Procesor: AMD Ryzen 5 5600
- Płyta główna: Gigabyte B550M DS3H
- Pamięć RAM: GoodRAM IRDM PRO 16GB DDR4 3600 MHz CL18
- Karta graficzna: PNY GeForce RTX™ 4060 8GB XLR8 Gaming VERTO™ EPIC-X RGB Triple Fan
- Dysk SSD: ADATA LEGEND 700 512GB
- Zasilacz: Silentium PC Vero L1 500W
- Obudowa: Fractal Design ARC Mini
Komputer do gier za 2500 złotych - wydajność
Komputer do gier za 2500 złotych jest już Wam znany, jego specyfikacja również. Jak takie cudo daje sobie radę w grach komputerowych? Wrzucam kilka wyników, jakie udało się nam uzyskać razem z Łukaszem. Oczywiście wszystkie gry testowaliśmy a rozdzielczości Full HD. Wyniki to średnia klatek na sekundę z przebiegów testowych. Wszystkie ustawienia graficzne znajdziecie w materiale wideo załączonym na górze wpisu.
Cyberpunk 2077: średnio 72 klatek na sekundę
Cyberpunk 2077 + DLSS3 + Frame Generator: 128 klatek na sekundę
Doom Eternal: 236 klatek na sekundę
Hogwarts Legacy: 86 klatek na sekundę
F1 2022 + RT + DLSS + Frame Generator: 161 klatek na sekundę
Resident Evil 7: 109 klatek na sekundę
Ile kosztuje taki PC z nowych części?
Co ciekawe, z używanych komponentów udało się nam złożyć – jak widzicie – bardzo wydajną jednostkę. Drugą ciekawą rzeczą jest fakt, że bardzo zbliżony komputer nadal możecie kupić jako nowy, nieużywany zestaw. Jeżeli jesteście ciekawi, jak cenowo prezentuje się taka jednostka, to załączam link poniżej. Przygotujcie się na sporo większy wydatek, ale za to brak zmartwień związanych z gwarancją i jej realizacją, gdyby coś złego miało się stać ze sprzętem. Czy różnica w wysokości takiej kwoty, to dużo, czy mało? Ciekawi ceny? Sprawdźcie link poniżej i zobaczcie, ile kosztuje bliźniacza jednostka, jako fabrycznie nowa.
No Comment! Be the first one.